Pożyczka hipoteczna Gdańsk, Gdynia, Sopot - Trójmiasto

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki hipotecznej? Masz nieruchomość w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie? Chcesz się dowiedzieć który bank ma dla Ciebie najlepszą ofertę? Zadzwoń! Sprawdzimy to za darmo!

Bezpłatnie porównamy oferty pożyczek hipotecznych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie!

Zadzwoń! +48 533 88 78 78

Hipoteka mieszkania, domu czy działki może stać się zabezpieczeniem kredytu mieszkaniowego, ale również pożyczki hipotecznej. Oczywiście osoba, która chce skorzystać z usług banku musi być właścicielem danej nieruchomości. Pożyczone pieniądze można wydać właściwie w dowolny sposób. Jest to jedna z podstawowych różnic pomiędzy pożyczką hipoteczną a kredytem mieszkaniowym. Natomiast w każdym z tych przypadków bank nie ryzykuje zbyt wiele, bo w razie jakichkolwiek problemów ze spłatą zobowiązania może przejąć nieruchomość. Jednocześnie wszystkie formalności, a przede wszystkim te związane z dokonaniem odpowiedniego wpisu do księgi wieczystej, trwają dość długo.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Gdańsku

Telefon: +48 533 88 78 78

Nie wszyscy właściciele nieruchomości zdają sobie sprawę, że tkwi w niej "zamrożony" kapitał, który można w każdej chwili wykorzystać. Pożyczka hipoteczna przeznaczona jest na każdy – dowolnie wybrany cel. Zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, okres spłaty można wydłużyć nawet do 20 lat. Ponieważ w przypadku tego produktu bank nie wymaga określenia konkretnego celu, na jaki zaciągane jest zobowiązanie, uzyskaną kwotę można przeznaczyć np. na zakup udziałów w spółkach prawa handlowego, rozpocząć nową działalność gospodarczą czy chociażby zainwestować w bardzo popularne ostatnio fundusze inwestycyjne. Ponieważ oprocentowanie pożyczki hipotecznej to w zależności od waluty od 4 do 7 % rocznie, inwestycja np. w fundusze inwestycyjne powinna być bardzo opłacalna. Po więcej informacji zapraszamy na bezpłatna konsultację u naszych niezależnych ekspertów kredytowych.

Zresztą sama pożyczka również udzielana jest raczej na stosunkowo długi okres czasu, bo może to być nawet 20 lat. Natomiast biorąc pod uwagę, że jej kwota może wynosić aż 70% wartości mieszkania czy domu warto mieć na spłatę przynajmniej kilkanaście lat. Możliwe jest również uzyskanie dogodnych warunków jeśli chodzi o oprocentowanie, ale w każdym banku wygląda to nieco inaczej. Dlaczego w takim razie pożyczka hipoteczna nie jest wcale zbyt popularna? Po pierwsze prawdopodobnie wiele osób w ogóle nie wie, że istnieje taki produkt bankowy i rzeczywiście nie wszystkie banki mają go w swojej ofercie. Po drugie procedura pozyskiwania pożyczki hipotecznej jest raczej skomplikowana, wymaga też dostarczenia do banku wielu dokumentów, w tym związanego z wyceną nieruchomości.

Jeśli posiadasz mieszkanie w Gdańsku lub innej lokalizacji Trójmiasta i potrzebujesz gotówki, jednak nie masz czasu ani ochoty na staranie się o pożyczkę hipoteczną przyjdź do nas! Nie tylko doradzimy Ci gdzie najlepiej ją zaciągnąć, ale również pomożemy przejść przez wszystkie formalności – od rozmów z bankiem po wypełnianie i zdobywanie potrzebnych dokumentów. Oczywiście wynegocjujemy również optymalne warunki. W końcu chodzi o to, żebyś z jednej strony mógł się cieszyć z napływu gotówki, a z drugiej miał spokój, że spłacisz całe zobowiązanie bez większych problemów, a tym samym na pewno nie stracisz nieruchomości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta do naszego biura w Gdańsku, gdzie służymy profesjonalną poradą, a także realną pomocą i nie bierzemy za to prowizji. Jeśli nie możesz przyjechać do nas, to zaproponuj inne miejsce. Dzięki nam zaciągnięcie pożyczki hipotecznej będzie łatwe, a jej warunki na pewno Cię zadowolą. Współpracujemy z bankami od wielu lat i w związku z tym mamy doświadczenie w porównywaniu ich ofert i prowadzeniu rozmów na temat kredytów oraz pożyczek. Sprawdź sam, a nie zawiedziesz się.

Pożyczka hipoteczna jest bardzo podobna do kredytu hipotecznego. Istnieje jednak pewna kluczowa różnica między tymi dwoma produktami. Pieniądze z pożyczki wydać możesz na dowolny cel - nie musisz kupować za nie mieszkania, możesz polecieć dookoła świata! Kredyt hipoteczny wymaga natomiast udokumentowania swoich planów i wydania pieniędzy na ich realizację. Nie ma tu miejsca na zbytnie szaleństwa. O pożyczkach hipotecznych rzadko się słyszy, niewiele banków posiada je z resztą w swojej ofercie.

Pożyczka hipoteczna - co to jest?

To zobowiązanie, najczęściej na długi okres kredytowania i całkiem sporą sumę pieniędzy. Aby je otrzymać musisz zgłosić się do banku, złożyć potrzebne dokumenty (w tym wniosek o udzielenie pożyczki) i czekać na odpowiedź instytucji bankowej. Cały proces trwa od tygodnia nawet do kilku tygodni, jest zatem dość czasochłonny. Samo załatwianie wszelkich formalności (szczególnie dotyczących księgi wieczystej) może trwać bardzo długo.

Kto może wziąć pożyczkę hipoteczną w Gdańsku w tym roku?

Na dobrą sprawę może ją uzyskać każdy pełnoprawny właściciel nieruchomości, której wartość w razie czego pokryje koszty kredytu. Warunkiem, tak samo jak wtedy, gdy w grę wchodzą kredyty hipoteczne bądź gotówkowe, jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Twój wizerunek w instytucji bankowej

Banki nie każdemu chętnemu jest w stanie udzielić pożyczki - szczególnie jeżeli ma on jakieś niejasne sytuacje w swojej historii kredytowej. Jeżeli ubiegasz się zatem o pieniądze, warto, abyś wiedział jakie warunki musisz spełnić, abyś został wzięty pod uwagę, jako poważna i obowiązkowa osoba, której można zaufać. Przede wszystkim powinieneś być świadomy, że każdy bank przed udzieleniem pożyczki sprawdzi Twoją historię w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli zalegasz z jakimiś spłatami - ureguluj je zanim zaczniesz starać się o jakiekolwiek inne zobowiązania. Większą szansę na kredyt bądź pożyczkę posiadają też osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. To nie jest gwarant sukcesu, ale dla instytucji bankowych jest to sygnał, że Twoja sytuacja jest stabilna, a tym samym - istnieje mniejsza szansa na to, że pojawią się u Ciebie nagłe problemy finansowe związane z utratą pracy.

Pożyczka hipoteczna w Gdańsku - jak ją otrzymać?

Do uzyskania pieniędzy ze zobowiązania tego typu musisz, jak już wspominaliśmy, posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Nie jest to jednak jedyny warunek. Z uwagi na to, że jako zabezpieczenie kredytu musisz postawić swoją nieruchomość, kolejną koniecznością do uzyskania zgody banku jest bycie prawnym właścicielem mieszkania bądź domu. Jeżeli jednak jesteś jedynie współwłaścicielem - inne osoby, które figurują w księdze wieczystej jako współposiadacze nieruchomości muszą zjawić się w placówce z Tobą i wyrazić pisemną zgodę na to, aby bank zabezpieczył się na całej posiadłości. Kiedy okazuje się, że jest to niemożliwe - możesz spróbować postarać się o zgodę instytucji bankowej na to, aby pod zastaw wzięła jedynie Twoje udziały, jednak zazwyczaj jest to odrzucane. Bardzo trudno jest znaleźć bank, który posiada taką ofertę.

Pożyczka hipoteczna Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Jeżeli jesteś z okolic tego pięknego zakątka Polski i potrzebujesz pieniędzy na spełnienie jakichkolwiek marzeń - zapraszamy do współpracy. Dlaczego warto nam zaufać? Otóż nasi eksperci kredytowi znają wszystkie aktualne oferty produktów bankowych na rynku i potrafią doskonale dopasować je do potrzeb każdego. Nieważne czy chcesz pieniądze na rozwój działalności gospodarczej, ratowanie podupadającej firmy, udanie się na wakacje marzeń czy też zakup wypasionego samochodu - zasięgnij naszej opinii. Na pewno nie pożałujesz. Nie tylko doradzimy Ci, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza, ale przeprowadzimy Cię przez cały proces uzyskania kredytu w sposób profesjonalny i przyjemny. Poznasz również całkowity koszt kredytu, a nie jedynie hasła reklamowe banków. Będziesz świadomy swojego wyboru. I choć wciąż nie będzie to szybki proces - biurokracja trwa niestety długo i nie mamy na to dużego wpływu - to jednak może się on skrócić o kilka dni. Dobrą wiadomością jest również to, że nie musisz nam nic płacić - naszym zyskiem jest otrzymanie prowizji od banków oraz Twoje zadowolenie. Warto zasięgnąć opinii specjalistów, czasem jest ona bowiem niezbędna, aby w Twoje ręce wpadła idealna oferta. Nie każdy rozumie wszystkie bankowe warunki - z nami nie będziesz musiał się tym martwić. Zadbamy o to, abyś miał najlepsze warunki pożyczki oraz spokojną głowę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty pożyczek hipotecznych w Gdańsku, Gdyni i Sopocie!

Telefon: +48 533 88 78 78