Kredyty samochodowe Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kredyt samochodowy to produkt, dzięki któremu osoby marzące o własnym pojeździe są w stanie zrealizować nawet najbardziej wygórowane pragnienia. Bez względu na to czy celem finansowania jest zakup samochodu, motocykla, quada czy nawet motorówki, dzięki pożyczce samochodowej już w ciągu kilku dni można stać się właścicielem nowego lub używanego pojazdu. Ważne, aby pamiętać, że nie każdy kredyt na samochód będzie kredytem celowym, a więc typowym kredytem samochodowym. Pierwszy z nich to zwykły kredyt gotówkowy, z którego środki można przeznaczyć na samochód, ale także każdy inny cel, drugi zaś adresowany jest wyłącznie do osób chcących sfinansować zakup pojazdu. Wiążą się z nim pewne ograniczenia, ale kredyt samochodowy zwykle cechuje także znacznie niższy koszt.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi:

Telefon: +48 533 88 78 78

Czym jest kredyt samochodowy? Ekspert kredytowy Trójmiasto odpowiada

Kredyt samochodowy to typowy przykład kredytu celowego, a więc takiego, który może zostać przeznaczony wyłącznie na określony w umowie cel. Oznacza to, że z pieniędzy pożyczonych od banku na zakup samochodu nie można przeznaczyć na inne cele, jak np. wycieczka, sprzęt AGD/RTV czy inne cele konsumpcyjne.

Aby zaciągnąć kredyt samochodowy, trzeba przedłożyć bankowi stosowne dokumenty, jak np. kserokopię dowodu rejestracyjnego, kartę pojazdu i fakturę proformę lub umowę kupna-sprzedaży. Dopiero po otrzymaniu kompletu dokumentów, bank decyduje, czy kredyt samochodowy zastanie przyznany.

Myśląc o własnym pojeździe z finansowaniem zewnętrznym / bankowym, trzeba wziąć także pod uwagę to, że kredyt samochodowy opatrzony jest zabezpieczeniem na kupowanym pojeździe i to odróżnia go od kredytu na samochód, który zwykle nie posiada żadnych zabezpieczeń. Po więcej inormacji skontaktuj się z naszym ekspertem finansowym.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Ważnym elementem kredytu samochodowego jest zabezpieczenie. Zwykle jest ono obowiązkowe, a instytucje najczęściej stosują zabezpieczenie na finansowanym pojeździe, a więc np. samochodzie. Sytuacja jest zatem podobna do tej, z którą mamy do czynienia w przypadku kredytu mieszkaniowego, zwanego potocznie kredytem hipotecznym.

Wyróżnić można dwa rodzaje zabezpieczeń przy kredytach samochodowych, do których należą zastaw rejestrowy lub przewłaszczenie na zabezpieczenie. Obie formy charakteryzują się tym, że w dowodzie rejestracyjnym będzie widniała stosowna informacja. W przypadku zastawu rejestrowego przy kredycie samochodowym trzeba liczyć się z tym, że bank dokona stosownego wpisu w sądzie rejestrowym. Jeśli chodzi zaś o przewłaszczenie na zabezpieczenie, to polega ono na tym, że bank jest współwłaścicielem pojazdu do czasu pełnej spłaty rat kredytu samochodowego.

Prócz jednej z tych form zabezpieczenia kredytu samochodowego banki oczekują także wykupienia polisy AC, która także ma za cel zabezpieczenie ich interesów. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu w kredycie samochodowym, to poprzez wykonanie cesji polisy AC, bank odzyska pożyczone na samochód pieniądze.

Koszt kredytu samochodowego

Największym plusem kredytów samochodowych są stosunkowo niskie koszty całkowite. Dzięki temu, że bank dokona zabezpieczenia na kupowanym pojeździe, jego ryzyko kredytowe znacznie maleje, a przez to jest w stanie zaoferować lepsze warunki, niż przy typowych kredytach gotówkowych na samochód. Zaciągając kredyt samochodowy, trzeba zwrócić jednak uwagę na to, że oferty banków mogą się od siebie znacznie różnić, co powinno skłonić kredytobiorcę do wcześniejszego porównania kredytów samochodowych w różnych bankach. Może to zrobić w naszym imieniu niezależny ekspert kredytowy, który przedstawi najlepszy i najtańszy kredyt samochodowy dostępny na rynku. Warto podkreślić, że nie ma tu znaczenia czy szukamy kredytu samochodowego w Gdańsku, Gdyni, Sopocie czy jakimkolwiek innym mieście w Polsce.

Kredyt samochodowy Trójmiasto - warunki

Aby otrzymać kredyt samochodowy w Trójmieście, ale także każdej innej części kraju, trzeba spełnić oczekiwane przez banki warunki. Pierwszym z nich będzie naturalnie zdolność kredytowa osoby poszukującej kredytu samochodowego. Ważne jest, aby nie posiadać żadnych zadłużeń, a stosunek kosztów do dochodów utrzymywał się na odpowiednim poziomie. Banki przed udzieleniem kredytu samochodowego dokładnie sprawdzą także historię kredytową klienta i to, jak dotychczas spłacał swoje zobowiązania.

Gdy zarówno historia kredytowa, jak i zdolność finansowa pozwala na udzielenie kredytu samochodowego, trzeba przedłożyć instytucji także dokumenty pojazdu, o których pisaliśmy wcześniej. Będą to m.in. dowód rejestracyjny pojazdu i umowa kupna-sprzedaży lub faktura od dilera.

Kredyt samochodowy na motocykl, quada, motorówkę?

Wiele osób uważa, że kredyt samochodowy można przeznaczyć wyłącznie na zakup samochodu. To dość logiczne rozumowanie, ponieważ sama jego nazwa to sugeruje. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ kredyt samochodowy można otrzymać także na zakup motocykla, quada, kempingu czy nawet motorówki, bądź innej łodzi motorowej. Banki co prawda mają własną politykę kredytową, jednak nie ma przeszkód, aby sfinansować praktycznie dowolny pojazd, który posiada dowód rejestracyjny i na którym bank może dokonać zabezpieczenia. Poszukując niestandardowego kredytu samochodowego najlepiej poprosić o pomoc doświadczonego eksperta kredytowego z Trójmiasta.

Czym jest kredyt na samochód?

Przeglądając oferty banków z Trójmiasta, a więc takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, ale także wszelkich innych regionów Polski można natknąć się na oferty tzw. kredytów na samochód. Trzeba jednak zaznaczyć, że w większości przypadków nie są to typowe kredyty samochodowe, czyli takie, które zostają udzielane wyłącznie na zakup określonego pojazdu, a wyłącznie kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Naturalnie kredyt gotówkowy można przeznaczyć także na samochód, jednak może być on znacznie droższy, od kredytu samochodowego - udzielonego pod zabezpieczenie finansowanego pojazdu. Kredyt gotówkowy na samochód nie jest bowiem zwykle w żaden sposób zabezpieczony. To powoduje zaś, że rośnie ryzyko banku, przez co narzuci on na kredytobiorcę wyższe koszty kredytu. Wyższe mogą być zarówno oprocentowanie kredytu na samochód, jak i prowizja za jego udzielenie. Kredyt gotówkowy na samochód nie będzie także opatrzony koniecznym ubezpieczeniem AC.

Kredyt samochodowy Trójmiasto. Gdzie szukać najlepszych ofert?

Poszukując kredytu samochodowego lub gotówkowego kredytu na samochód w Trójmieście, warto skorzystać z bezpłatnych usług doświadczonego eksperta kredytowego, który współpracując z wieloma bankami zarówno z Gdańska, Gdyni i Sopotu, jak i innymi miastami Polski, ma dostęp do najlepszych ofert kredytów samochodowych i może zaoferować najlepsze warunki finansowe.

Pamiętajmy bowiem, że koszt kredytu to nie tylko samo oprocentowanie bazujące m.in. na stopach procentowych, ale także marża, prowizja i samo ubezpieczenie, które także może się różnić w zależności od oferty banku.

Kredyt na samochód Gdańsk, Gdynia, Sopot

Podobnie, jak w przypadku kredytów samochodowych, jeśli jesteśmy zainteresowani kredytem na samochód w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, dobrze jest wcześniej porównać oferty wielu instytucji udzielających kredytów gotówkowych na samochód, motocykl lub inny pojazd i wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza. Różnica może wynieść czasem nawet kilka tysięcy złotych, co powinno dać do myślenia każdej poszukującej kredytu samochodowego osobie.


arrows
Nasi partnerzy
SuperFundRaiffeisen POLBANKWealth SolutionsWBKBRE Bank SABank PekaoGenerali
Noble FundsNordeaMillennium BankMeritum BankmBankLegg MasonING
BOŚ BankAXAAllianzBank BGŻDeutsche BankMillennium BankGetIn Bank