Kredyt refinansowy Gdańsk - Trójmiasto

Kredytu refinansowego nie zaliczymy z całą pewnością do grona kredytów konsolidacyjnych. Te zjawiska tylko na pozór są do siebie podobne. Niezależnie od tego, jakie przeznaczenie mają przydzielone kredyty oraz pożyczki - w kredycie konsolidacyjnym da się połączyć kilka zadłużeń w jedno. Przy zaciągniętym kredycie refinansowym, podczas przenoszenia zobowiązania z jednej instytucji bankowej do drugiej, zachowuje się cel wybranego kredytu. Kredyty refinansowe często przeznacza się na to, by spłacić kredyty hipoteczne. Można w niektórych bankach otrzymać także kredyty refinansowe na różne cele. Wiele osób dzięki tym kredytom spłaca swoje samochody. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z kredytu refinansowego, to zmieni się jego waluta, czas kredytowania i wartość oprocentowania.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Gdańsku

Telefon: +48 533 88 78 78

W praktyce wygląda to specyficznie. Jeśli np. ktoś planuje zbudować swój własny dom, może wziąć kredyt hipoteczny w banku w tym celu. Umowa zostaje podpisana, dom staje w zawrotnym tempie, kończy się okres karencji i rozpoczyna okres spłaty kredytu. Nieoczekiwane przeglądanie, często nawet przypadkiem, ofert kredytowych może prowadzić do chęci zmiany banku. Przy zmianie można czasami zaoszczędzić nawet 10 000 złotych. Trzeba też dokładnie sprawdzić warunki umowy, jeśli zastanawiamy się nad zmianą. Niektóre banki mogą pobierać prowizję za wcześniejszą spłatę. Jeśli okaże się, że prowizję pobiera się jedynie w momencie spłacania w czasie pierwszych pięciu lat okresu kredytowego, spłacanie rat w banku nie niesie ze sobą konieczności ponoszenia opłat. Można więc udać się do wybranego banku, oferującego kredyt refinansowy o oprocentowaniu nominalnym 7%, często niższym od wartości oprocentowania w wielu konkurencyjnych bankach. Podwyżka w pracy okazać się może dodatkowym atutem. Można dzięki temu można skrócić okres kredytowania o 5 lat. Zamiast 25 lat spłaca się kredyt przez 10 lat. Teoretycznie to niewielka różnica, w praktyce przez 5 lat można wbrew pozorom wiele zdziałać. Złożenie wniosku w banku i pozytywna decyzja sprawią, że zaoszczędzenie 10 000 złotych może w pozytywny sposób odbić się na naszych potrzebach oraz stanach naszych kont.


Pan Kowalski udał się więc do banku B, który oferował kredyt refinansowy z oprocentowaniem nominalnym 7%, a więc niższym o 1,5% od oprocentowania kredytu w banku A. Dodatkowo, w tzw. międzyczasie państwo Kowalscy dostali podwyżkę. Okazało się więc, że mogą skrócić okres kredytowania o 5 lat, czyli zamiast przez 25 lat spłacaliby kredyt przez 20 lat. Państwu Kowalskim do spłaty pozostało, o taką więc kwotę kredytu refinansowego wnioskowali w banku B. Kredyt uzyskali i dzięki temu udało się im zaoszczędzić ponad 10 000 zł. Kredyt refinansowy jest opłacalny tylko w momencie, gdy nie staniemy przed koniecznością uiszczania kosztów jego wcześniejszej spłaty. Najkorzystniej zdecydować się na ten kredyt w momencie, gdy stopy referencyjne gwałtownie spadają.

Jeżeli zaciągnąłeś kredyt na niekorzystnych warunkach - mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieje coś takiego jak pożyczka refinansowana i może być odpowiedzią na wszystkie Twoje troski. Na czym polega ten cud bankowości? Otóż nie, nie jest to konsolidacja kredytów, choć wiele osób myli te dwa pojęcia. Kredyt refinansowy nie połączy kilku Twoich zobowiązań w jedno, ale może pomóc Ci w zaoszczędzeniu sporej ilości pieniędzy.

Kredyt refinansowy - co to jest?

Najczęściej biorą go osoby, które posiadają kredyt hipoteczny, choć nie jest to oczywiście reguła. Umożliwia on zmiany zbyt drogiego kredytu na inny, tańszy produkt. W jaki sposób? Otóż przenosisz swoje zobowiązanie do innego banku, gdzie czeka na Ciebie oferta dużo bardziej atrakcyjna niż ta, na którą nieopatrznie skusiłeś się wcześniej. To zobowiązanie pozwoli Ci zatem po prostu oszczędzić pieniądze i ograniczyć koszty wziętego wcześniej kredytu.

Czy kredyt refinansowy się opłaca w tym roku?

Pytanie! Pewnie, że tak. Dzięki takiej operacji możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Załóżmy bowiem, że bierzesz kredyt z potrzeby chwili, ale niestety oferta w żadnym banku nie była idealna dla Ciebie. Takie rzeczy przecież się zdarzają - rynek produktów bankowych jest bardzo ruchomy i w każdej chwili pojawić się mogą nowe, ciekawsze i bardziej atrakcyjne propozycje. Co możesz z tym "fantem" zrobić? Otóż wiele osób myśli, że skazani są na nieciekawe warunki kredytowe. Tymczasem warto się rozejrzeć za lepszym rozwiązaniem, zamiast pokornie spuszczać głowę w dół i znacznie przepłacać. Nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi właśnie kredyt refinansowy. Jest jednak pewna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Nierzadko w obecnych umowach kredytowych znaleźć możemy informację o tym, że zbyt szybkie nadpłacenie rat grozi ogromnymi karami i odsetkami. W takiej sytuacji najlepiej jest się przemęczyć, nie zmieniając banku. Czasem zapis w umowie dotyczy tylko kilku pierwszych lat bądź miesięcy po udzieleniu pożyczki. Jednak warto to dokładnie sprawdzić, ponieważ może on skutecznie pokrzyżować Twoje widoki na lepsze warunki kredytowania. W związku z ryzykiem wystąpienia takiej sytuacji najlepiej jest skonsultować się ze specjalistami zanim podejmiesz konkretne kroki w kierunku zmiany instytucji bankowej. Być może warto wówczas rozważyć inne opcje, takie jak wzięcie kredytu konsolidacyjnego (w przypadku, jeżeli w Twojej kolekcji znajdują się kredyty gotówkowe w dużej ilości, na równie niekorzystnych warunkach, może to być świetne rozwiązanie). Oczywiście, istnieje kalkulator kredytów, który może pokazać Ci cudowne skutki kredytu refinansowego. Jednak takie aplikacje nie przeanalizują Twojej umowy kredytowej i realnie nie doradzą najlepszego rozwiązania. Są one tylko poglądowe i nie warto polegać na nich w stu procentach przy tak ważnej decyzji.

Kredyt refinansowy w Gdańsku - pomagamy bezpłatnie

Trójmiasto - Gdańsk, Gdynia, Sopot to miejsca, gdzie ogromna ilość banków zalewa swoimi ofertami codziennie. Przeanalizowanie ich wszystkich to ogromne wyzwanie, nawet dla specjalistów. Na szczęście doradcy finansowi poradzą sobie nawet z takim natłokiem informacyjnym. Jeżeli zatem szukasz porady i zamieszkujesz Trójmiasto - zapraszamy. Z całą pewnością pomożemy i zaczarujemy Twoje kredyty tak, abyś miał jak najbardziej korzystne warunki spłaty rat.

Dlaczego warto zaufać Doradcą Kredytowym z Gdańska?

My, jako niezależni doradcy finansowi, z pewnością znajdziemy dla Ciebie ofertę kredytu refinansowego, która przypadnie do gustu i Tobie i Twoim finansom. Oczywiście na podstawie Twojej zdolności kredytowej i RRSO (czyli realne oprocentowanie kredytu) zobowiązań w bankach, wybierzemy dla Ciebie najlepszą opcję. Przedstawimy Ci wszelkie dostępne oferty, które będą odpowiadały Twojemu profilowi i wspólnie z Tobą, używając rzeczowych i zrozumiałych argumentów, podejmiemy decyzję. Wystarczy, że nas odwiedzisz, opowiesz nam o swojej sytuacji i przedstawisz swoje oczekiwania a my zajmiemy się resztą.

Kredyt to ciężki i stresujący temat. Warto jednak zadbać o to, aby był jak najbardziej korzystny. W tym na szczęście pomóc mogą doświadczeni doradcy finansowi. Wystarczy, że poznamy Twoją zdolność kredytową oraz oczekiwania a wybierzemy coś idealnego dla Twoich potrzeb i możliwości.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Gdańsku

Telefon: +48 533 88 78 78arrows
Nasi partnerzy
SuperFundRaiffeisen POLBANKWealth SolutionsWBKBRE Bank SABank PekaoGenerali
Noble FundsNordeaMillennium BankMeritum BankmBankLegg MasonING
BOŚ BankAXAAllianzBank BGŻDeutsche BankMillennium BankGetIn Bank