Laptopy i komputery poleasingowe - czyli jakie?

Laptopy i komputery poleasingowe - czyli jakie?

Dobry laptop do 1500 zł – czy to w ogóle możliwe?

Koszty dobrej klasy sprzętu komputerowego są obecnie bardzo wysokie. Nowe komputery w wersji budżetowej często jednak nie spełniają wymagań użytkownika, któremu zależy na komfortowej pracy. Czy jest jakiś sposób by kupić sprzęt z wyższej półki w przystępnej cenie? Okazuje się, że tak. Wystarczy zdecydować się na zakup komputera lub laptopa po leasingu.

Laptopy i komputery poleasingowe – czyli jakie?

Wiele osób nie wie, czym właściwie charakteryzują się komputery poleasingowe i jaka jest różnica między nimi a nowym sprzętem. Sprzęt poleasingowy to taki, który był przez pewien czas (zwykle 2-3 lata) użytkowany w ramach umowy leasingowej przez korporację. Po zakończeniu umowy sprzęt wraca do firmy, która udzieliła finansowania na ten cel, a następnie są sprzedawane – na ogół specjalistycznym podmiotom zajmującym się handlem sprzętem poleasingowym. Zdecydowana większość takich sprzętów jest po zakończonej umowie nadal w bardzo dobrym stanie, a część nie nosi właściwie śladów użytkowania.

Laptopy i komputery poleasingowe - czyli jakie?
Laptopy i komputery poleasingowe – czyli jakie?

Aby ułatwić klientom wybór, firmy sprzedające laptopy poleasingowe dzielą sprzęt na kategorie, określające precyzyjnie stan produktu. Dobrym przykładem jest podział funkcjonujący w sklepie fajnykomputer.pl, gdzie można kupić laptopy klasy A+, nienoszące śladów użytkowania, jak również takie, które mają minimalne ślady zużycia. Profesjonalny sprzedawca sprzętu poleasingowego gruntownie testuje każdy egzemplarz przed wydaniem go klientowi – dlatego zdecydowana większość nowych nabywców jest zadowolona z jakości i działania kupionego komputera.

Kto powinien rozważyć zakup sprzętu poleasingowego?

Jest wielu potencjalnych odbiorców używanych komputerów i laptopów. Do głównych kategorii kupujących można zaliczyć przede wszystkim:

  • małe i średnie przedsiębiorstwa – każda firma jest nastawiona na oszczędności i rozsądne dysponowanie swoim budżetem. Dobrej klasy komputery poleasingowe umożliwiają komfortową pracę, a jednocześnie ich zakup nie wpływa negatywnie na firmowe finanse
  • uczniów i studentów – komputer poleasingowy to doskonała alternatywa dla budżetowych modeli z elektromarketu, które z reguły i tak są sporo droższe niż dobrej klasy używany sprzęt. Dla chudego, studenckiego portfela laptop po leasingu to idealne rozwiązanie
  • duże rodziny – nauka zdalna wywróciła do góry nogami sytuację w wielu polskich domach. Tam, gdzie kilkoro dzieci ma do dyspozycji tylko jeden komputer, atmosfera staje się naprawdę nerwowa. Mało które gospodarstwo domowe stać w tej chwili na zakup kilku nowych komputerów – dużo lepszą inwestycją jest w tej sytuacji laptop poleasingowy

Zakup używanego komputera jest często nawet kilkadziesiąt procent tańszy od nabycia nowego egzemplarza. Warto zaznaczyć, że profesjonalne firmy zajmujące się handlem sprzętem po leasingu oferują gwarancję na zakupiony sprzęt, jak również serwis w Polsce. Na jak długo przyznawana jest gwarancja sprzedawcy? Okres ten może być różny i zwykle wynosi od kilku miesięcy do jednego roku. Jest to zwykle wystarczający czas na przekonanie się o właściwościach komputera, który pozwala na przetestowanie jego działania.

Komputer poleasingowy do indywidualnych potrzeb

Warto zaznaczyć, że wielu sprzedawców umożliwia personalizację konfiguracji sprzętu w momencie zakupu. Oznacza to, że jeśli klient potrzebuje notebook z bardziej pojemnym dyskiem lub większą pamięcią RAM, może zaznaczyć to przy zakupie. Często sprzedawca daje też możliwość wyboru oprogramowania, jakie ma być zainstalowane w komputerze lub laptopie. To bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób, które mają określone preferencje co do tych parametrów.

Komputery poleasingowe cieszą się wysoką jakością i są przystosowane do intensywnej pracy – dlatego właśnie ich zakup wiąże się z zadowoleniem w przypadku zdecydowanej większości kupujących. Wysokiej jakości sprzęt używany będzie służył w domu lub biurze lata, znacząco ułatwiając codzienną pracę i zapewniając wygodę eksploatacji.