Ogrodzenie i brama - w nie zawsze warto zainwestować

Ogrodzenie i brama - w nie zawsze warto zainwestować

Jakie prace przeprowadzić przed sprzedażą domu w celu zwiększenia jego wartości?

Zamierzasz sprzedać dom i właśnie wykonałeś pierwsze zdjęcia, które mają posłużyć do wystawienia ogłoszenia? Zamiast to robić, zastanów się, czy przeprowadzenie kilku stosunkowo niewielkich inwestycji przy sprzedawanej nieruchomości nie zwiększy jej wartości i nie spowoduje, że ostatecznie zarobisz zdecydowanie więcej. Estetyczne ogrodzenie czy brama automatyczna od firmy Thor z Gubina sprawiają, że dom wygląda zdecydowanie lepiej, a jego ostateczna cena rośnie nawet o kilkanaście procent. Biorąc pod uwagę, że średniej wielkości dom w stanie surowym zamkniętym to koszt kilkuset tysięcy złotych, taka niewielka inwestycja zwróci się z nawiązką i sprawi, że na naszym koncie zobaczymy znacznie więcej pieniędzy, niż przyjdzie nam zapłacić za wykonanie ogrodzenia czy bramy.

Prace wewnętrzne czy zewnętrzne?

Chcąc podnieść cenę domu, warto zadbać o kompleksowe podejście. Ważne są nie tylko brama, ogród i ładnie wyglądające ogrodzenie, ale także odpowiednie przygotowane wnętrze. Jeśli budujemy dom na sprzedaż, doprowadzenie go do stanu pod klucz nie jest najlepszym pomysłem, bo wiąże się ze sporymi wydatkami, ale stan deweloperski to absolutna podstawa, by osiągnąć zainteresowanie kupujących. Ważne, by wszystkie instalacje wykonane były zgodnie z projektem, a tynki i wylewki gwarantowały wysoką estetykę wykonania. Na etapie montażu instalacji C.O. warto dokładnie zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym, bo pomimo, iż jest to rozwiązanie dość drogie, to wielu inwestorów mocno doceni jego montaż i będą w stanie zapłacić zdecydowanie wyższą cenę.

Nie da się ukryć, że wygląd przestrzeni zewnętrznej również ma ogromne znaczenie. Odpowiednie przygotowanie terenu pod sprzedaż to rzecz kluczowa i warta wykonania. Wyrównanie terenu i posprzątanie go z wszelkich śmieci budowlanych to absolutna podstawa pozwalaąca uzyskać lepszą cenę i szybciej sprzedać daną nieruchomość.

Ogrodzenie i brama – w nie zawsze warto zainwestować

Ogrodzenie to spory wydatek i często zastanawiamy się czy faktycznie warto je wykonywać, jeśli celem budowy domu jest tylko chęć jego sprzedaży. Jeśli jednak zależy nam na osiągnięciu dużego zysku, to warto wykonać zarówno ogrodzenie, jak również zamontować bramę wjazdową i garażową. Dobra brama automatyczna to komfortowe rozwiązanie, które doceni każdy kupujący jak tylko wejdzie na teren posesji. Nie da się ukryć, że na rynku nieruchomości spora ilość nowych domów, które są sprzedawane klientom nie posiada ogrodzenia, dlatego duża grupa klientów szuka domów solidnie wykończonych, które są ogrodzone i posiadają ładnie wyglądające bramy.

Ogrodzenie i brama - w nie zawsze warto zainwestować
Ogrodzenie i brama – w nie zawsze warto zainwestować

Decydując się na stalowe przęsła zyskujemy dobrą cenę, ale też bardzo ciekawy, nowoczesny wygląd. Stalowe przęsła o odpowiednim zabezpieczeniu antykorozyjnym to gwarancja długowieczności i bardzo dużej odporności na wszelkie uszkodzenia. W przeciwieństwie do przęseł drewnianych nie wymagają żadnej konserwacji, a interweniować musimy wyłącznie wtedy, gdy uszkodzony zostanie lakier, co dzieje się niezwykle rzadko. Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że dobrej jakości ogrodzenia i brama zdecydowanie zwiększają wartość każdego domu. Ich wykonanie to inwestycja w większą stopę zwrotu, która sprawi, że na naszym koncie przy sprzedaży pojawi się większy przelew od klienta.

Jeśli już zdecydujemy się na montaż bram wjazdowych i garażowych, pamiętajmy, by dodatkowo montować przy nich automatykę. Gwarantuje ona komfortowe otwieranie bram w każdych warunkach atmosferycznych, co tylko zwiększa szansę na szybką i bezproblemową sprzedaż naszego domu. Automatyka nie jest wcale droga bo dwa napędy do bramy garażowej i wjazdowej nie powinny kosztować więcej jak 4-5 tysięcy. Tak niewielki wydatek z pewnością mocno przyczyni się do wzrostu ceny całej nieruchomości i zapewni nam szybki zysk małym nakładem pracy i niskim kosztem. Pamiętajmy, że czasami nawet niewielkie szczegóły mocno zwiększają wartość domu w oczach potencjalnego kupca. Powinniśmy więc zadbać, by całość prezentowała się jak najlepiej zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

THOR | KUNSTSCHMIEDE

ul. Miedziana 34,
66-620 Gubin,
Polen

KONTAKTDETAILS

Tel.: 0048 68 45 25 298
Fax.: 0048 68 45 25 297
Mob.(DE): 0170 880 70 07
Mob.(PL): 0048 600 60 60 45
E-MAIL: info@thor-zaun.pl

https://google.com/maps/?cid=13484447487677700598