Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna jest bardzo podobna do kredytu hipotecznego. Istnieje jednak pewna kluczowa różnica między tymi dwoma produktami. Pieniądze z pożyczki wydać możesz na dowolny cel – nie musisz kupować za nie mieszkania, możesz polecieć dookoła świata! Kredyt hipoteczny wymaga natomiast udokumentowania swoich planów i wydania pieniędzy na ich realizację. Nie ma tu miejsca na zbytnie szaleństwa. O pożyczkach hipotecznych rzadko się słyszy, niewiele banków posiada je z resztą w swojej ofercie.

pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna – co to jest?

To zobowiązanie, najczęściej na długi okres kredytowania i całkiem sporą sumę pieniędzy. Aby je otrzymać musisz zgłosić się do banku, złożyć potrzebne dokumenty (w tym wniosek o udzielenie pożyczki) i czekać na odpowiedź instytucji bankowej. Cały proces trwa od tygodnia nawet do kilku tygodni, jest zatem dość czasochłonny. Samo załatwianie wszelkich formalności (szczególnie dotyczących księgi wieczystej) może trwać bardzo długo.

Kto może wziąć pożyczkę hipoteczną?

Na dobrą sprawę może ją uzyskać każdy pełnoprawny właściciel nieruchomości, której wartość w razie czego pokryje koszty kredytu. Warunkiem, tak samo jak wtedy, gdy w grę wchodzą kredyty hipoteczne bądź gotówkowe, jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Twój wizerunek w instytucji bankowej

Banki nie każdemu chętnemu jest w stanie udzielić pożyczki – szczególnie jeżeli ma on jakieś niejasne sytuacje w swojej historii kredytowej. Jeżeli ubiegasz się zatem o pieniądze, warto, abyś wiedział jakie warunki musisz spełnić, abyś został wzięty pod uwagę, jako poważna i obowiązkowa osoba, której można zaufać. Przede wszystkim powinieneś być świadomy, że każdy bank przed udzieleniem pożyczki sprawdzi Twoją historię w BIK-u, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli zalegasz z jakimiś spłatami – ureguluj je zanim zaczniesz starać się o jakiekolwiek inne zobowiązania. Większą szansę na kredyt bądź pożyczkę posiadają też osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. To nie jest gwarant sukcesu, ale dla instytucji bankowych jest to sygnał, że Twoja sytuacja jest stabilna, a tym samym – istnieje mniejsza szansa na to, że pojawią się u Ciebie nagłe problemy finansowe związane z utratą pracy.

Pożyczka hipoteczna – jak ją otrzymać?

Do uzyskania pieniędzy ze zobowiązania tego typu musisz, jak już wspominaliśmy, posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Nie jest to jednak jedyny warunek. Z uwagi na to, że jako zabezpieczenie kredytu musisz postawić swoją nieruchomość, kolejną koniecznością do uzyskania zgody banku jest bycie prawnym właścicielem mieszkania bądź domu. Jeżeli jednak jesteś jedynie współwłaścicielem – inne osoby, które figurują w księdze wieczystej jako współposiadacze nieruchomości muszą zjawić się w placówce z Tobą i wyrazić pisemną zgodę na to, aby bank zabezpieczył się na całej posiadłości. Kiedy okazuje się, że jest to niemożliwe – możesz spróbować postarać się o zgodę instytucji bankowej na to, aby pod zastaw wzięła jedynie Twoje udziały, jednak zazwyczaj jest to odrzucane. Bardzo trudno jest znaleźć bank, który posiada taką ofertę.

Pożyczka hipoteczna Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Sopot

Jeżeli jesteś z okolic tego pięknego zakątka Polski i potrzebujesz pieniędzy na spełnienie jakichkolwiek marzeń – zapraszamy do współpracy. Dlaczego warto nam zaufać? Otóż nasi eksperci znają wszystkie aktualne oferty produktów bankowych na rynku i potrafią doskonale dopasować je do potrzeb każdego. Nieważne czy chcesz pieniądze na rozwój działalności gospodarczej, ratowanie podupadającej firmy, udanie się na wakacje marzeń czy też zakup wypasionego samochodu – zasięgnij naszej opinii. Na pewno nie pożałujesz. Nie tylko doradzimy Ci, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza, ale przeprowadzimy Cię przez cały proces uzyskania kredytu w sposób profesjonalny i przyjemny. Poznasz również całkowity koszt kredytu, a nie jedynie hasła reklamowe banków. Będziesz świadomy swojego wyboru. I choć wciąż nie będzie to szybki proces – biurokracja trwa niestety długo i nie mamy na to dużego wpływu – to jednak może się on skrócić o kilka dni. Dobrą wiadomością jest również to, że nie musisz nam nic płacić – naszym zyskiem jest otrzymanie prowizji od banków oraz Twoje zadowolenie.

Warto zasięgnąć opinii specjalistów, czasem jest ona bowiem niezbędna, aby w Twoje ręce wpadła idealna oferta. Nie każdy rozumie wszystkie bankowe warunki – z nami nie będziesz musiał się tym martwić. Zadbamy o to, abyś miał najlepsze warunki pożyczki oraz spokojną głowę.

 

<h3>Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi</h3> <br>Telefon: <a href=”tel: +48 533 88 78 78″>+48 533 88 78 78</a>