Mieszkanie dla młodych

Mieszkanie dla młodych dla obszarów Trójmiasta i okolic.

O czym marzą osoby zaczynające życie na własny rachunek? Na pewno o własnym mieszkaniu. Jednak jak zdobyć odpowiednią ilość pieniędzy? Oczywiście można wziąć kredyt hipoteczny, ale najpierw trzeba mieć wymagany wkład własny. Jest jednak wyjście, które może okazać się idealne – chodzi o program „Mieszkanie dla Młodych”. Brzmi nieźle, ale jakie są realia? Żeby dowiedzieć się wszystkiego koniecznie odwiedź nasze biuro w Gdańsku, gdzie obsługujemy wszystkich zainteresowanych poprawą swojej sytuacji finansowej mieszkańców Trójmiasta. Natomiast, żeby przekonać Cię, że jest o czym rozmawiać – możesz uzyskać dofinansowanie na wkład własny, którego wymaga bank udzielający kredytu mieszkaniowego, a także ewentualnie na częściową spłatę kredytu. Poza tym w ramach „MdM” można otrzymać zwrot kosztów poniesionych na zakup materiałów budowlanych, w przypadku gdy buduje się dom. Program ten skierowany jest do osób, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia i nie posiadają żadnej nieruchomości, a także do osób wychowujących co najmniej trójkę dzieci. Pieniądze pochodzą ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt ma być udzielony przynajmniej na 15 lat, a jego wartość powinna stanowić przynajmniej połowę ceny mieszkania lub domu.

Żeby wystąpić o wsparcie w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” trzeba dopełnić wszystkich formalności, a przede wszystkim złożyć dwa wnioski – o kredyt mieszkaniowy oraz o dofinansowanie. Nie można skorzystać z możliwości jakie daje dostęp do środków BGK nie zaciągając kredytu. Wyjątek dotyczy starania się o zwrot podatku VAT za materiały budowlane, które zostały kupione w związku z budową domu. Wszystko zresztą określa ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Jednak nie musisz samodzielnie jej analizować. Pracownicy naszego oddziału w Gdańsku chętnie wyjaśnią Ci wszystko. Działamy zresztą na terenie całego Trójmiasta. Nie tylko wyjaśnimy Ci dokładnie zasady programu „Mieszkanie dla Młodych” oraz sprawdzimy czy możesz z niego korzystać, ale również pomożemy Ci znaleźć bank z którym najbardziej opłaca się rozpocząć współpracę, wynegocjujemy z nim korzystne warunki kredytu i zapewnimy Ci wsparcie dotyczące spraw formalnych. Nie czekaj, bo być może już niedługo możesz stać się właścicielem mieszkania lub domu i spełnić swoje marzenia. Naszym zadaniem jest ułatwienie Ci tego wszystkiego. Nasi Niezależni Doradcy Finansowi nie pobierają żadnych prowizji, dobrze wiemy że nie potrzebujesz dodatkowych wydatków. Zapraszamy do składania wniosków na dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok.

Więcej informacji na temat dofinansowań znajdą Państwo na stronie: https://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-mieszkanie-dla-mlodych