Przeglądamy lokaty CreditAgricole

Oddział CreditAgricole Bank posiada w Polsce niemal 450 punktów na terenie całego kraju. Oferowane są tam liczne i korzystne produkty finansowe – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zespołowych. Na szczególną uwagę wśród tych produktów zasługują lokaty. Postanowiliśmy przyjrzeć się im nieco z bliska, by mieć pełne rozeznanie oraz porównanie mogące w przyszłości niejednemu Internaucie pomóc w wyborze odpowiedniej formy. Lokaty proponowane przez CreditAgricole Bank podzielić możemy zasadniczo na kilka rodzajów. Będą to zatem lokaty:

- standardowe
- z plusem
- dynamiczne (elastyczne)
- walutowe

Przeglądamy lokaty CreditAgricole

Przy wybieraniu wśród ofert lokat standardowych bank przedstawia różnorodne okresy ważności lokat terminowych. W zależności od potrzeby, klient może złożyć depozyt na odmienny czas. Do danego okresu przynależy określony rodzaj oprocentowania. W formie prezentacyjnej prezentuje się to tak:

- lokata na 1 miesiąc (oprocentowanie stałe: 1,2% lub zmienne: 0,34%),
- lokata na 2 miesiące (oprocentowanie stałe: 1,4% lub zmienne: 0,54%),
- lokata na 3 miesiące (oprocentowanie stałe: 1,5% lub zmienne: 0,64%),
- lokata na 6 miesięcy (oprocentowanie stałe: 1,6% lub zmienne: 1,04%),
- lokata na 9 miesięcy (oprocentowanie stałe: 1,8% lub zmienne: 1,14%),
- lokata na 1 rok (oprocentowanie 1,8% lub 2,50% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł),
- lokata n2 lata (oprocentowanie 2,1% lub 2,70% dla nowych środków do 100 000 zł),
- lokata na 3 lata (oprocentowanie 2,5% lub 3% dla nowych środków do 100 000 zł)

Lokaty z plusem są produktami, które dają szansę na uzyskiwanie wyższej wartości oprocentowania porównując je do zwykłych lokat dostępnych w banku. Tutaj depozyt składa się na pół roku, albo na cały rok. Propozycja oprocentowania to wartości 1,6% i 1,8% w rocznej skali. Mogą być one także podwyższone, jeśli w każdym miesiącu konto zasilane będzie za pomocą kwoty minimalnej określonej uprzednio w umowie.

Lokaty dynamiczne zaczynają istnieć w momencie, gdy bank złoży propozycję depozytu na rok i gdy wartość oprocentowania rośnie wraz z każdym miesiącem w rocznej skali czasem nawet do 2%. Nie straci się wszystkich odsetek, jeśli przed terminem będzie się chciało zamknąć lokatę.

Lokaty walutowe to z kolei doskonała propozycja dla wszystkich ceniących podróże oraz swobodną komunikację między kontynentami. Proponowane obce waluty to np. euro, dolar amerykański, albo też brytyjski funt. Tutaj wartość oprocentowania jest stała. Okresy lokacyjne mieszczą się w granicach od 1 do 9 miesięcy, albo w przedziale 3 lat. Można założyć większą liczbę lokat.