Moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy

Moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy

Moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy

Moneyback to pojęcie, z którym spotykamy się coraz częściej, jeśli chodzi o ofertę poszczególnych banków. To rozwiązanie, dzięki któremu przy zakupach możemy liczyć na dodatkowe oszczędności.

Korzystanie z moneybacku nie wymaga wykonywania skomplikowanych operacji bankowych. Związane z nim korzyści ze strony banku rozliczane są automatycznie, w sposób określony w ogólnych warunkach do zawieranych z nim umów.

Czym jest moneyback i jak działa?

Moneyback to forma promocji bankowej, w ramach której możemy liczyć na zwrot części wydatków za przeprowadzenie transakcji w określonej kwocie lub miejscu przy użyciu karty debetowej lub kredytowej. To, w jakim procencie i maksymalnej kwocie oraz za co bank dokonuje tego typu zwrotów, opisane jest w konkretnej ofercie. Przykładem może być zwrot środków za zakupyw sklepie spożywczym lub na stacji benzynowej, przy limicie 5% za jedną płatność i maksymalnej kwocie zwrotu za miesiąc w wysokości 20 złotych w skali 1 miesiąca.

Moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy
Moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy

Moneyback jest często mylony z cashbackiem. To jednak dwa zupełnie inne rozwiązania i nie należy stosować tego określenia zamiennie. Cashback jest bowiem usługą, która polega na wypłacie dodatkowych środków w formie gotówki w trakcie zakupów. Możemy zatem dzięki niemu potraktować kasę fiskalną w sklepie jako bankomat, oczywiście przy pewnych ograniczeniach kwotowych narzuconych przez bank, który wydał nam kartę płatniczą.

Aby skorzystać z moneybacku, musimy aktywnie korzystać z określonego przez bank produktu finansowego. Może być nim np. karta płatnicza połączona z rachunkiem bankowym lub też karta kredytowa. Zwrot naliczany jest automatycznie po takich zakupach premiowych albo na koniec okresu rozliczeniowego (np. 10. lub 15. dnia miesiąca).

Dlaczego warto stawiać na produkty bankowe z moneybackiem i czy mają one jakieś ograniczenia?

Moneyback to rozwiązanie, które powinno być jednym z priorytetów, jeśli chodzi o produkty bankowe, z których korzystamy. Zapewnią nam one bowiem dzięki temu szereg oszczędności. W obliczu stale rosnącej w ostatnich miesiącach inflacji każda dodatkowa złotówka jest w stanie znacząco podreperować nasz domowy budżet. To dlatego produkty bankowe z moneybackiem cieszą się obecnie rosnącą popularnością.

W moneybacku, banki mogą stosować pewne ograniczenia kwotowe. Traktują one często tę usługę, jako sprzedaż premiową. Oznacza to, że korzysta on ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeśli łączna wartość przyznanych z jej tytułu premii nie jest wyższa niż 760 złotych. To dlatego banki oferują zwykle zwroty w ramach moneybacku, do kwoty sięgającej kilkaset złotych.

Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę moneybacku?

Korzystne rozwiązania, jeśli chodzi o moneyback, oferuje tylko część banków. Wśród nich znajduje się m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Doskonałym tego przykładem jest jego karta kredytowa VISA TurboKarta. Korzystając z niej, możemy uzyskać nawet 360 złotych rocznie (30 złotych miesięcznie) za zakupy na stacjach paliw, samodzielnych myjniach samochodowych, restauracjach, pubach i kawiarniach. Co więcej, Santander Consumer Bank – bank od kredytów uruchomił w przypadku tej karty także dodatkowe promocje, z których skorzystamy, jeśli otrzymamy indywidualne zaproszenie. Doskonałym tego przykładem jest:

– premia 50 złotych za wykonanie dowolnych 5 transakcji za łączną kwotę 500 złotych we wskazanym przez bank okresie,

– premia za regularne zakupy w sklepach spożywczych z użyciem tejże karty (na kwotę 300 złotych każdego miesiąca), w wysokości łącznie nawet 60 złotych.

Źródła:

https://www.bankier.pl/smart/moneyback-na-czym-polega-uzyskaj-zwrot-za-zakupy

https://www.najlepszekonto.pl/cashback-i-moneyback#moneyback-cashback-lub-money-back-czyli-zwrot-wydatkow