Kredyt refinansowany

Jeżeli zaciągnąłeś kredyt na niekorzystnych warunkach – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieje coś takiego jak pożyczka refinansowana i może być odpowiedzią na wszystkie Twoje troski. Na czym polega ten cud bankowości? Otóż nie, nie jest to konsolidacja kredytów, choć wiele osób myli te dwa pojęcia. Kredyt refinansowy nie połączy kilku Twoich zobowiązań w jedno, ale może pomóc Ci w zaoszczędzeniu sporej ilości pieniędzy.

kredyt refinansowany

Kredyt refinansowy – co to jest?

Najczęściej biorą go osoby, które posiadają kredyt hipoteczny, choć nie jest to oczywiście reguła. Umożliwia on zmiany zbyt drogiego kredytu na inny, tańszy produkt. W jaki sposób? Otóż przenosisz swoje zobowiązanie do innego banku, gdzie czeka na Ciebie oferta dużo bardziej atrakcyjna niż ta, na którą nieopatrznie skusiłeś się wcześniej. To zobowiązanie pozwoli Ci zatem po prostu oszczędzić pieniądze i ograniczyć koszty wziętego wcześniej kredytu.

Czy kredyt refinansowany się opłaca?

Pytanie! Pewnie, że tak. Dzięki takiej operacji możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Załóżmy bowiem, że bierzesz kredyt z potrzeby chwili, ale niestety oferta w żadnym banku nie była idealna dla Ciebie. Takie rzeczy przecież się zdarzają – rynek produktów bankowych jest bardzo ruchomy i w każdej chwili pojawić się mogą nowe, ciekawsze i bardziej atrakcyjne propozycje. Co możesz z tym “fantem” zrobić? Otóż wiele osób myśli, że skazani są na nieciekawe warunki kredytowe. Tymczasem warto się rozejrzeć za lepszym rozwiązaniem, zamiast pokornie spuszczać głowę w dół i znacznie przepłacać. Nie ma bowiem rzeczy niemożliwych. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi właśnie kredyt refinansowy. Jest jednak pewna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Nierzadko w obecnych umowach kredytowych znaleźć możemy informację o tym, że zbyt szybkie nadpłacenie rat grozi ogromnymi karami i odsetkami. W takiej sytuacji najlepiej jest się przemęczyć, nie zmieniając banku. Czasem zapis w umowie dotyczy tylko kilku pierwszych lat bądź miesięcy po udzieleniu pożyczki. Jednak warto to dokładnie sprawdzić, ponieważ może on skutecznie pokrzyżować Twoje widoki na lepsze warunki kredytowania. W związku z ryzykiem wystąpienia takiej sytuacji najlepiej jest skonsultować się ze specjalistami zanim podejmiesz konkretne kroki w kierunku zmiany instytucji bankowej. Być może warto wówczas rozważyć inne opcje, takie jak wzięcie kredytu konsolidacyjnego (w przypadku, jeżeli w Twojej kolekcji znajdują się kredyty gotówkowe w dużej ilości, na równie niekorzystnych warunkach, może to być świetne rozwiązanie). Oczywiście, istnieje kalkulator kredytów, który może pokazać Ci cudowne skutki kredytu refinansowego. Jednak takie aplikacje nie przeanalizują Twojej umowy kredytowej i realnie nie doradzą najlepszego rozwiązania. Są one tylko poglądowe i nie warto polegać na nich w stu procentach przy tak ważnej decyzji.

Kredyt refinansowany – Trójmiasto

Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Sopot to miejsca, gdzie ogromna ilość banków zalewa swoimi ofertami codziennie. Przeanalizowanie ich wszystkich to ogromne wyzwanie, nawet dla specjalistów. Na szczęście doradcy finansowi poradzą sobie nawet z takim natłokiem informacyjnym. Jeżeli zatem szukasz porady i zamieszkujesz Trójmiasto – zapraszamy. Z całą pewnością pomożemy i zaczarujemy Twoje kredyty tak, abyś miał jak najbardziej korzystne warunki spłaty rat.

Dlaczego warto nam zaufać?

My, jako niezależni doradcy finansowi, z pewnością znajdziemy dla Ciebie ofertę kredytu refinansowego, która przypadnie do gustu i Tobie i Twoim finansom. Oczywiście na podstawie Twojej zdolności kredytowej i RRSO (czyli realne oprocentowanie kredytu) zobowiązań w bankach, wybierzemy dla Ciebie najlepszą opcję. Przedstawimy Ci wszelkie dostępne oferty, które będą odpowiadały Twojemu profilowi i wspólnie z Tobą, używając rzeczowych i zrozumiałych argumentów, podejmiemy decyzję. Wystarczy, że nas odwiedzisz, opowiesz nam o swojej sytuacji i przedstawisz swoje oczekiwania a my zajmiemy się resztą.

Kredyt to ciężki i stresujący temat. Warto jednak zadbać o to, aby był jak najbardziej korzystny. W tym na szczęście pomóc mogą doświadczeni doradcy finansowi. Wystarczy, że poznamy Twoją zdolność kredytową oraz oczekiwania a wybierzemy coś idealnego dla Twoich potrzeb i możliwości.

 

<h3>Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi</h3> <br>Telefon: <a href=”tel: +48 533 88 78 78″>+48 533 88 78 78</a>