Dwie opcje instalacji MetaTrader w systemie Linux

Dwie opcje instalacji MetaTrader w systemie Linux

Dwie opcje instalacji MetaTrader w systemie Linux

Wielu użytkowników Linuksa chce inwestować na rynkach, więc od razu pojawia się pytanie — jak zainstalować MT4 na Linuksie? Rzeczywiście, posiadanie mniej „klasycznego” systemu operacyjnego nie powinno powstrzymywać Cię od inwestowania na giełdzie.

Zainstaluj Wine Linux Ubuntu

W przypadku MT4 pobierz Wine Linux Ubuntu. Jeśli masz system 64-bitowy, upewnij się, że akceptujesz architekturę 32-bitową. W zależności od systemu operacyjnego użyj jednej z poniższych instrukcji, aby włączyć repozytorium Wine apt. Aby zainstalować pakiety Wine z repozytorium Wine apt, wpisz poniższe polecenie. Najbardziej stabilne wersje Wine dla Ubuntu będą miały zainstalowane wszystkie przetestowane i zalecane pakiety, jeśli użyjesz opcji install-recommend.

Wpisz następujące polecenie, aby kontynuować instalację Wine z aptitude, jeśli napotkasz nierozwiązywalny problem z zależnościami podczas instalacji Wine w systemie Linux. Sprawdź swoją wersję Ubuntu Wine. Instalacja Wine w Ubuntu Linux dobiegła końca! Użytkownicy Linuksa mogą korzystać z programów i oprogramowania Windows w innych systemach operacyjnych dzięki programowi o otwartym kodzie źródłowym znanym jako Wine. Pobranie MetaTrader 4 dla Linuksa to kolejny krok.

Pobierz MetaTrader na Linux

Zainstaluj MT5 dla Linuksa na swoim komputerze. Aby pobrać plik MetaTrader4 Windows Exe w systemie Linux, kliknij niebieską strzałkę po wprowadzeniu imienia i nazwiska, adresów e-mail i numerów telefonów. Następnie należy przeprowadzić instalację MetaTrader Linux. Zlokalizuj plik instalacyjny MT4 .exe, a następnie wybierz Otwórz za pomocą Wine z menu kontekstowego. Po zakończeniu instalacji MT4 w systemie Linux kliknij „Zakończ”.

Zacznij handlować na MetaTrader Linux

MetaTrader na platformie transakcyjnej Linux jest już dostępny do użytku. Wybierz serwer konta handlowego. Wiadomość e-mail, którą otrzymałeś ze szczegółami konta handlowego, zawiera szczegóły dotyczące Twojego serwera (nazwa użytkownika, hasło itd.) oraz identyfikator konta w oknie logowania (numer konta handlowego). Wprowadź swoje hasło w oknie Hasło. Zaznacz pole Zapisz. Aby uniknąć konieczności ponownego wprowadzania loginu i hasła w przyszłości, utwórz hasło. Następnie wybierz Zakończ.

MetaTrader 4 Linux z Wine Ubuntu zwykle działa dobrze, ale nie bezbłędnie, jak każde oprogramowanie, które zostało zmodyfikowane lub uruchomione przez emulator. Teoretycznie ani traderzy jednodniowi, ani swing traderzy nie powinni mieć problemów ze stabilnością. Jeśli jednak preferujesz skalpowanie lub handel w krótkich ramach czasowych, możesz od czasu do czasu napotkać problemy (powolność platformy). Najlepszą opcją skalpowania w systemie Linux jest MT4 WebTrader, który jest niesamowicie stabilny i po prostu potrzebuje połączenia z Internetem do działania.