Co zrobić by dostać większy kredyt?

Jak wiemy banki w różny sposób liczą zdolność kredytową klienta.

W jednym banku można dostać kredyt hipoteczny na 300 tys. złotych, a w drugim proponowana kwota może być dwa razy wyższa. Zdolność kredytową najbardziej restrykcyjnie liczy Bank BPH.

Co zrobić by dostać większy kredyt?

Co zrobić by dostać większy kredyt w 2021 roku?

Jeśli zależy nam na jak największej pożyczce, to będzie to pożyczka złotowa. W walutach dostaniemy kredyt mniejszy nawet o 20–25%. Można jednak poprawić sobie zdolność kredytową. Wystarczy zlikwidować kartę kredytową i kredyt na koncie. Warto jednak pamiętać, że banki uwzględniają wysokość przyznanego limitu w koncie, a nie rzeczywiste zadłużenie. To samo dotyczy limitu w karcie kredytowej. Im większe mamy limity, tym bardziej obniżają one naszą zdolność kredytową.

Na przeszkodzie do otrzymania kredytu np. hipotecznego, mogą stanąć karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy też limit w koncie osobistym. W przypadku karty kredytowej, nawet jeśli jest całkowicie spłacona, bank weźmie pod uwagę całkowity dostępny limit, dlatego jeśli z niej nie korzystamy, warto z niej zrezygnować lub wystąpić do banku z prośbą o zmniejszenie dostępnego limitu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Gdańsku

Telefon: +48 533 88 78 78