Co zrobić by dostać większy kredyt?

Jak wiemy banki w różny sposób liczą zdolność kredytową klienta.

W jednym banku można dostać kredyt hipoteczny na 300 tys. złotych, a w drugim proponowana kwota może być dwa razy wyższa. Zdolność kredytową najbardziej restrykcyjnie liczy Bank BPH.

Co zrobić by dostać większy kredyt?

Co zrobić by dostać większy kredyt?

Jeśli zależy nam na jak największej pożyczce, to będzie to pożyczka złotowa. W walutach dostaniemy kredyt mniejszy nawet o 20–25%. Można jednak poprawić sobie zdolność kredytową. Wystarczy zlikwidować kartę kredytową i kredyt na koncie. Warto jednak pamiętać, że banki uwzględniają wysokość przyznanego limitu w koncie, a nie rzeczywiste zadłużenie. To samo dotyczy limitu w karcie kredytowej. Im większe mamy limity, tym bardziej obniżają one naszą zdolność kredytową.

Na przeszkodzie do otrzymania kredytu np. hipotecznego, mogą stanąć karty kredytowe, pożyczki gotówkowe czy też limit w koncie osobistym. W przypadku karty kredytowej, nawet jeśli jest całkowicie spłacona, bank weźmie pod uwagę całkowity dostępny limit, dlatego jeśli z niej nie korzystamy, warto z niej zrezygnować lub wystąpić do banku z prośbą o zmniejszenie dostępnego limitu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Gdańsku

Telefon: +48 533 88 78 78