Inwestycja w wino

Inwestycje alternatywne to dobra propozycja dla tych osób, które szukają nie tylko sposobu na pomnożenie swoich oszczędności, ale również ciekawej propozycji mogącej stać się nawet rodzajem hobby. Jedna z nich polega na ulokowaniu swojego kapitału w dobre wina. Oczywiście trzeba posiadać taką kwotę pieniędzy, która umożliwi zakupienie odpowiednio dużej ilości jego skrzynek. Inwestycja na poziomie 25 000,00 zł może być już traktowana jako szansa na stworzenie indywidualnego portfela, gdzie szanse na zysk oraz ryzyko poniesienia straty dopasowane są w taki sposób, że ostatecznie inwestor zawsze zarobi. Natomiast analizy dotyczące lokowania kapitału w winie pokazują, że przynosi ono wyższe stopy zwrotu niż inwestycje w surowce czy akcje. Kolejnym argumentem przemawiającym za kupowaniem wina jest fakt, iż jeśli jego sprzedaż nastąpi nie wcześniej niż po 6 miesiącach, to zyski nie zostaną opodatkowane. Istotne jest również to, że ograniczona podaż wysokiej jakości wina wpływa na wzrost jego cen. W związku z tym warto zaplanować, że okres inwestowania nie będzie krótszy niż 5 lat, a 3 lata to absolutne minimum. Jednak należy wiedzieć o tym, że jeśli tylko ktoś chce wycofać się wcześniej może sprzedać wino zgodnie z obowiązującą aktualnie ceną rynkową.

Wszystko to powoduje, że inwestycja w wino jest sprawdzonym i pewnym sposobem angażowania pieniędzy. Jednak aby wszystkie działania poprowadzone były w odpowiedni sposób warto skorzystać z pomocy doradcy, który ma doświadczenie dotyczące inwestycji alternatywnych. Na pewno znajdziesz takiego specjalistę u nas. Działamy na terenie całego Trójmiasta, a więc z naszych usług mogą korzystać osoby z Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic. Jeśli chcesz w coś zainwestować, ale nie masz konkretnego pomysłu albo rozważasz właśnie ulokowanie swoich oszczędności w winie, koniecznie umów się na spotkanie z naszym doradcą. Proponujemy inwestycje w najlepsze trunki z całego świata, które są ulokowane w specjalnych magazynach w Londynie. Wina obejmuje ubezpieczenie. Jednocześnie zapewniamy niezależność i obiektywność wyceny portfela, który uzupełniany jest odpowiednio dobieranymi winami oraz regularne raporty zawierające aktualną wycenę inwestycji.

Inwestycje w wino

może okazać się nie tylko bardzo dobrym sposobem na pomnożenie oszczędności, ale również ciekawą przygodą. Mieszkając w Trójmieście możesz inwestować w doskonałe wina z różnych zakątków świata. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszym oddziałem w Gdańsku, ale pamiętaj że działamy też w Gdyni, Sopocie i całym województwie pomorskim oraz jego okolicach. 

Nasi partnerzy
ING Bank Śląski
Deutsche Bank
Bank BGŻ
PKO Bank Polski
Millennium Bank
Raiffeisen Polbank
mBank
Alior Bank
Bank BPH
BZ WBK
Nordea
Bank Pekao
Bank Pocztowy
Wealth Solutions
Super Found
Generali
BRE Bank
AXA
Legg Mason
Noble Founds
Allianz
Getin Bank
BOŚ Bank